משקפי שמש – למה אנו זקוקים להם?

משקפי השמש זוכים באחרונה לאמירה אופנתית והם הפכו לפריט הכרחי המשלים הופעה שכולה אומרת סטייל וטרנדיות. אבל! אל לנו לשכוח את שאר התפקידים שלשמם הם נועדו.

כאשר העין חשופה לשמש ללא הגנה מספקת בצורת משקפי שמש אשר יגנו עליה, העין נחשפת לקרינה אשר עלולה לגרום לעין כוויה, ממש כמו כוויה בעור הנגרמת מקרני השמש.  

חשיפת יתר של העין לקרינה חזקה לא רצויה ואף עלולה להיות מסוכנת לעין לדוגמה: כמו במהלך פעילות סקי,  ולגרום נזק לרשתית. או אנשים אשר עברו ניתוח להסרת קטרקט, במצבם, העיניים יכולות להיות חשופות לפגיעה וזאת משום שהעדשה אשר הושתלה בעין הינה בעלת יכולת מוגבלת של סינון קרני השמש.  

 

 

למה כדאי לשים לב בקניית משקפי שמש?

הדבר הכי חשוב הוא לשים לב ולוודא שעדשות משקפי השמש הינן חוסמות קרינה. השמש המפיצה את קרינת ה- UV (אולטרא ויולט) וזו הסיבה שאנחנו צריכים לבחור בחוכמה את זוג משקפי השמש שיגן עלינו מפני הקרינה המזיקה הזו שמלבד שלל מחלות ונזקים שהן גורמות לעין, הן גם גורמות לקמטים סביב אזור העיניים, ותורמות לתהליך הזדקנות העור. כשאתם בוחרים משקפי שמש שהעדשות שלהם מסננות קרינה אתם נמנעים כמה שאפשר מכל הנ”ל.

משקפי השמש של המותג E FASHION הן כולן בעלות מסנן קרינה UV 400 העומד בתו התקן האירופאי. חשוב מאוד לשים לב לב לנתון הזה, שאם לא כן תישארו  ביד עם זוג משקפיים כפריט אופנתי בלבד מבלי שיעניקו לעין את המענה הבריאותי והכל כך חשוב אשר נחוץ לה.

בחירה של משקפי שמש זה לא רק  “מתאים לי או לא”, והרבה יותר מאשר רק  ענייני סטייל. אל תתפשרו על טובת העין שלכם!  לא כדאי להתפתות לרכוש זוג משקפיים שהם אופנתיים אבל חסרי מסנן קרינה. העין שלכם שווה הרבה יותר מזה.

 

עדשות צבעוניות

צבע העדשות

צבע עדשות משקפי השמש הוא לא רק צבע לשם צבע והצהרה אופנתית. יש לצבע משמעות, ולכן חשוב להתאים את צבע העדשה לפעילות. לדוגמה: צבע אשר יתאים לפעילות סקי או לבילוי בחוף הים פחות יתאים לנהיגה.

חשוב לזכור שמשקפי השמש הם חלק מכם וצריכים להשתלב בפעילות היומיומית שלכם  בצורה טבעית ולהיות מותאמת אליה.

באופן כללי צבע העדשה משפיע על ניגודיות הצבע הנראה מבעד לעדשת המשקפיים.

ישנם צבעים של עדשות אשר יחזקו את הניגודיות, ומצד שני יש צבעים אשר יטשטשו את הצבעים.

לדוגמה: עדשות אפורות מפחיתות את עוצמת האור והן לרוב מתאימות לפעילות יומיומית, בעוד עדשות חומות יגדילו את ניגודיות הצבעים, ועדשות צהובות יגדילו באופן משמעותי את ניגודיות הצבעים, לכן עדשות אלו פחות יתאימו לפעילות הדורשת זיהוי צבעים מוחלט.

זכרו: בחרו בחוכמה, תנו לעין שלכם את הזוג הטוב ביותר אשר עונה על כל הצרכים להם העין זקוקה, וזאת מבלי לוותר על הסטייל והאופנתיות.

מאמרים נוספים